Hakkımızda

Firma Resmi
Hakkımızda

İstanbul Boyahanesi

İstanbul Terbiye ve Boya firması 2017 yılında yine dokuma kumaş sektöründe faaliyet göstermekte ve iç pazarın yanı sıra ihracatta da söz sahibi olmayı kendilerine hedef belirlemiş olan sektörün öncülerinden Erka Kumaşçılık ve Yılmaz Kumaşçılık ortaklığı ile güçlerini birleştirerek kurulmuştur.

İstanbul Terbiye Boya dokuma kumaşların terbiye ve boyama işlemlerinin yapılması amacıyla kurulmuş bir tesistir.
Fabrikamız toplam 30.000 m² alanda 18.000 m² kapalı alanda kurulu, tekstil teknolojisinde son yenilikleri içeren, çevreci politikalarla üretim prensibini benimsemiş sektördeki önemli oyunculardan biridir. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde bulunan tesisimizde, genç, dinamik, kendi alanında uzman çalışanlarımızla dokuma kumaş boya ve terbiye işlemleri ile hizmet vermektedir.

Fabrikamızda GOTS, OCS, GRS, RCS, OEKO-TEX sertifikalarına sahip olup LC WAIKIKI ve DE FACTO tarafından akredite fizik laboratuvarı ile uluslararası standartlara uygun üretim yapmaktayız. INDITEX-JOIN LIFE üretimi gerçekleştirmekte ve SLCP-2023 doğrulamasını tamamlamış bulunmaktayız.
%100 pamuklu kumaşın yanı sıra pamuk-elastan, pamuk-polyester, pes/vis tencel, pamuk-tencel, %100 tencel, keten, naylon karışımlı dokunmuş kumaşların üretimini PFD, reaktif, dispers, sülfür, vat boyama(indanthrene), indigo boyama metodlarını uygulamaktayız.

Kumaş ve kimyasallar stoğumuza düştüğü andan itibaren tamamen dijital ortamda veri girişi yapılmakta ve takip edilmektedir. Ayrıca tüm aşamalarda tartım ve dozajlama işlemlerine varıncaya kadar tamamı IOT / Endustri 4.0 sistemler kullanılarak yapılmaktadır.

Etkin makine, kimyasal ve proses seçimleri yaparak her üretimi kendi başına bir ar-ge olarak görmekte; yenilikçi üretim, güvenilir hizmet ve hızlı teslimat anlayışıyla üretim yapmaktayız. İşletmemizdeki makine parkurumuzu teknolojinin sağladığı tüm imkanlarla yenileyerek çağımızın üretim sistemlerine ayak uydurmaktayız.

Su ve enerji tüketimi minimumda tutularak üretim yapmakta olup aynı zamanda çevre sorumluluklarının bilinciyle bünyesindeki tüm süreçlerin sürdürülebilirliğini ilke edinerek faaliyetlerimizi bu yönde devamlı olarak geliştirmekteyiz.