Üretim

BOYAHANEMİZ 

Aylık kapasitemiz 2 Milyon metre kumaş üretim kapasitesine sahip tesisimizde güçlü kadromuzla ulusal ve uluslararası firmalarla akredite olmuş laboratuvarlarımız ve üretim prosedürlerimizle ülkemizin geleceğine yatırım yapıyoruz.

Fabrikamız GOTS, OCS, GRS, RCS, Oeko-Tex sertifikalarına sahip olup uluslararası standartlara uygun üretim yapmaktadır.

Kumaş ve kimyasallar stoğumuza düştüğü andan itibaren tamamen dijital ortamda veri girişi yapılmakta ve takip edilmektedir. Ayrıca tüm aşamalarda tartım, dozajlama işlemlerine varıncaya kadar tamamı IOT / Endustri 4.0 sistemler kullanılarak yapılmaktadır.

Su ve enerji tüketimi sınırlandırılmak üzere makine, kimyasal, proses seçimleri yaparak her üretimi kendi başına bir ar-ge olarak görüyoruz. İşletmemizdeki makine parkurumuzu teknolojinin sağladığı tüm imkanlarla yenileyerek çağımızın üretim sistemlerine ayak uydurmaktayız.

İşimiz

Üretim, Yönetim, Satış ve Pazarlama

Çağın Teknolojileriyle Üretim Yapıyoruz

Geniş makine yelpazesi ile, dokuma kumaşlar için çok çeşitli fason boya-apre işlemleri yapmaktayız. işletmemiz her türlü kumaş terbiyesini yapabilen makina parkına sahiptir..

Uluslararası firmalarla akredite olmuş laboratuvarlarımız ve üretim prosedürlerimizle ülkemizin geleceğine yatırım yapıyoruz.

Sürdürülebilir üretim anlayışı ile sektörümüzde lider ve öncü olmayı, bilim ve sanayi alanında işbirlikleri yaparak ülkemizin Ar-Ge seviyesinin yükselmesine katkıda bunumayı hedefliyoruz.

Hakkımızda

ÜRETİM 

%100 Pamuklu kumaşlar ve pamuklu elastanlar, polyester pamuk, pes/vis tencel, pamuk tencel, %100 tencel, keten, naylon karışımlı dokunmuş kumaşları, PFD, reaktif,dispers, sülfür, indanthrene, indigo gibi çok çeşitli metodlarla üretim yapmaktayız.

İstanbul Boyahanesi   tesislerinde çevre dostu ve geri dönüşümlü hammaddeler, su tasarruflu reaktifler ve yeni nesil biyolojik proseslerden yararlanarak sürdürülebilir üretim yapmaktadır. Çevreye duyarlı ürün yelpazesinde Oeko Tex 100 sertifikalı, Global Organic Textile Standard (GOTS) sertifikalı, Organic, BSI ve BCI Cotton sertifikalı ürünler yer almaktadır. İstanbul Boyahanesi tüm üretim tesislerinde ve merkez ofisinde uyguladığı çevre ve enerji verimliliği politikaları ile geleceğimizi önemseyen ve koruyan bir tavır sergilemektedir.

ÜRETİM METODLARIMIZ

  • PFD
  • REAKTİF
  • DİSPERS
  • INDANTHRENE
  • INDIGO
  • AR-GE METODS
Departmanlarımızdan

Fizik Kontrol Laboratuvarı

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan İstanbul Boyahanesi Test laboratuvarında tüm haslık ve fiziksel testler, üretimdeki numuneler dahil her partiye uygulanmaktadır.

Kumaşların fiziksel testleri standart şartlarda (%65 ±4 nem, 20°C ±2 sıcaklık) zamanında kalibre edilen ve standartlara uygun cihazlarla test edilmektedir.Müşteri memnuniyetini ön planda tutan İstanbul Boyahanesi Test laboratuvarında tüm haslık ve fiziksel testler, üretimdeki numuneler dahil her partiye uygulanmaktadır. Yaptığımız Testler Yıkama Haslığı, Su Haslığı, Ter Haslığı, Sürtme Haslığı, Fenoli̇k, Sararma, Yıkama Sonrası Boyut Değişimi, Yıkama Sonrası Dönme, Pilling Testi (ICI Pilling Test, Martindale Pilling Test), Ph, Gramaj, En, Kopma Mukavemeti, Yırtılma Mukavemeti ve Geri Dönüş Esnekliğidir.

00 Milyon

Ayda Kumaş Üretim

00 lerce

Çalışılan Firma

Güçlü Kadro

Deneyimli Personel

00 Milyon

Metre Kumaş Depoloma

Üretim Kapasitesi

Üretimimizde amacımız, sürdürülebilirlikten taviz vermeden en iyi kaliteyi mümkün olan en iyi sonuçlarla sunmaktır.

2021 30.600.000(Metre)

2020 19.000.000 (Metre)

2019 27.700.000 (Metre)

2018 18.500.000 (Metre)

2017 8.800.000 (Metre)